Hangi Tür Muhasebe Yazılımları Vardır? - NETLOG Yazılım - Logo Yazılım Kurumsal İş Ortağı - Logo Yazılım Bayi

Logo ile size en uygun çözümü bulun

Ücretsiz Danışma
Ücretsiz Danışma

Hangi Tür Muhasebe Yazılımları Vardır?

Hangi Tür Muhasebe Yazılımları Vardır?

Farklı ölçeklere sahip pek çok işletme kendi bünyesine en uygun muhasebe yazılımını kullanarak fayda sağlamayı amaçlar. Bunun için çeşitli muhasebe programları mevcuttur. Bu program türleri aşağıdaki gibidir:

  • Ön muhasebe programları
Ön muhasebe programı kullanarak işletmenin gelir ve gider hesapları ile cari hesapların takibini yapabilirsiniz. Bu programların bazılarını bilgisayar üzerinden kullanabileceğiniz gibi bazılarını bulut tabanlı oluşu sayesinde dilediğiniz cihaz üzerinden kullanabilirsiniz. 
 
  • ERP muhasebe programları
Türkçe adı ile Kurumsal Kaynak Planlaması olan ERP, işletmenizin muhasebe ihtiyaçlarının haricinde satış, üretim ve insan kaynakları gibi birimlerde ihtiyaç duyacağınız bütün takip işlemlerini kapsamlı olarak yapabileceğiniz bir programdır.
 
  • Ticari ve mali müşavir muhasebe programları
Ön muhasebe uygulamalarına göre daha kapsamlı özelliklere sahiptir. Bu çeşit programları ekstra modüller ve ek paketler ile geliştirebilmeniz mümkün olur. Ticari ve mali muhasebe programlarında ön muhasebe programında olmayan genel muhasebe, BA-BS, beyanname, defter ve bordro gibi özellikleri bulabilirsiniz
 
  • Özel muhasebe programları
Özel muhasebe programları, standart özellikler olmadan direkt kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan muhasebe programlarıdır. Bazı iş kollarında faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaçlarını standart muhasebe programları karşılamayabilir. Böyle durumlarda özel muhasebe programları tasarlanarak işletmenin tüm ihtiyaçlarına cevap verilebilir.